Mimo że dzieci wyjęły już z szaf tornistry, wiele osób dopiero teraz rozważa wyjazd na urlop. Wyjazdy w miesiącach jesiennych dają możliwość wyrwania się z deszczu i szarości, zazwyczaj są tańsze. Wiedzą powszechną jest, że do urlopu trzeba się przygotować, w tym w szczególności zadbać o pozostające pod naszą opieką zwierzęta. W tym wpisie postaram się wyjaśnić, dlaczego warto zdecydować się na sporządzenie pisemnej umowy o powierzeniu opieki na zwierzęciem oraz, co powinno się w takiej umowie znaleźć.
Na prośbę dobrego znajomego pożyczyliśmy mu znaczną sumę pieniędzy, a znajomy od roku nie odbiera telefonów? Zaintrygowani wizją dużego zysku, zainwestowaliśmy w jakieś przedsięwzięcie, które nigdy nie wystartowało? Jesteśmy rozgoryczeni, wściekli, czujemy się oszukani. Zastanawiamy się, co zrobić, by odzyskać pieniądze. Wezwać do zapłaty, pozwać, a może zawiadomić prokuraturę o oszustwie? Ten artykuł ma na celu wyjaśnienie różnicy pomiędzy niewykonaniem umowy a oszustwem.
Remont domu lub mieszkania zazwyczaj jest trudnym doświadczeniem. Bałagan, ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu i piętrzące się wydatki. Nierzadko pojawia się problem z rzetelnością wykonawcy remontu. Prace zostały wykonane niewłaściwie, a wykonawca nie odbiera telefonu lub też nieustannie przekonuje, że dokończy jutro, a owo jutro nigdy nie nadchodzi? W przedmiotowym wpisie postaram się wyjaśnić, jak postąpić w takiej sytuacji.
Niejednej osobie szybciej zabiło serce, kiedy odbierała wezwanie do złożenia zeznań w charakterze świadka. Stres i obawa przed występowaniem w sądzie (lub innej instytucji) nadal są dość powszechne, mimo że od świadka oczekuje się „jedynie” przekazania informacji na temat danej sprawy. W tym artykule postaram się przybliżyć prawa i obowiązki świadka, aby wizja składania zeznań nie napawała dłużej niechęcią.